پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66

بلاگ

تولید لوله فولادی

تولید لوله فولادی

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لوله فولادی ، یک لوله استوانه ای دو سر باز است که دارای سطح مقطع دایره شکل می باشد. جنس این لوله می تواند فولادی، تیتانیوم، پلاستیکی و یا استیل باشد. به دلیل مقاومت بالا و استحکام این نوع لوله می تواند هم درسطح زمین استفاده شود و هم در زیر زمین. از کاربرد لوله های فولادی می توان به انتقال آب و فاضلاب و گاز اشاره کرد. کابرد اصلی لوله های فولادی در حفاظت از کابل در برابر صدمات احتمالی ضربه و برخورد اجسام سنگین است.

لوله های فولادی در ضخامت و اندازه های متفاوتی تولید می شود و بعد از پوشش دهی، سطوح داخلی و خارجی لوله ها با مواد ضد خوردگی مانند اپوکسی اتصال ذوبی، پلی اتیلن سه لایه، اپوکسی مایع و .... در انتقال گاز، نفت و آب استفاده می شوند. لوله های فولادی به دو روش تولید می شود. 

تولید لوله فولادی

تولید لوله فولادی ، لوله های فولادی به روش های مختلفی تولید می شود که در ادامه به توضیح هر یک می پردازیم.

 تولید لوله فولادی به روش جوش طولی 

تولید لوله فولادی به روش جوش طولی ، لوله با جوش طولی، دارای اتصال لب به لب طولی می باشد که حداقل با دو پاس جوش که یکی در داخل لوله و دیگری در خارج از لوله، تولید می شود.

 تولید لوله فولادی بدون مرز

تولید لوله فولادی بدون مرز ، خمیر فولاد با عبور از فشنگی تحت کنترل رولیک ها و غلطک ها تولید می شود.

  تولید لوله فولادی به روش یک مرحله ای

تولید لوله فولادی به روش یک مرحله ای ، در این روش لوله فولادی، در سه مرحله تولید می شود : آماده سازی ورق، فرم دهی ورق، جوشکاری زیرپودری داخل و خارج. در مرحله اول که مرحله آماده سازی ورق ها است، سر و ابتدای ورق به یکدیگر جوش داده می شود و بعد از آن لبه ورق پخ زده شده و سپس صاف می شود. مرحله بعدی شکل دهی یا فرم دهی ورق است. در این مرحله لبه های ورق خم می شود تا در زمان پرس ورق ها مشکلی ایجاد نشود و هیچ برآمدگی دیده نشود. در مرحله بعد که مرحله جوشکاری زیرپودری داخل و خارج است، درزهای لوله به وسیله دستگاه مخصوص که دستگاه جوش زیرپودری نام دارد، جوشکاری شده و بعد از آن پاس خارجی جوش داده می شود. سرعت تولید لوله در این روش بر اساس سرعت جوشکاریزی تعیین می شود.

  تولید لوله فولادی به روش دو مرحله ای 

تولید لوله فولادی به روش دو مرحله ای ، روش دیگری که می توان در تولید لوله فولادی از آن استفاده کرد، تولید به روش دو مرحله ای است. مراحل تولید لوله فولادی در این روش عبارتست از آماده سازی ورق، فرم دهی ورق، جوش GMAW و جوش زیرپودری داخلی و خارجی. روش تولید لوله فولادی در این مرحله بسیار شبیه به روش تولید یک مرحله ای می باشد. اما تنها تفاوتی که این روش دارد این است که زمانی که ورق ها را شکل دهی یا فرم دهی می کنند، درز لوله به وسیله جوشکاری قوسی با گاز محافظ، جوش داده می شود.

 

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search