پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66

بلاگ

تولید کننده لوله کاندوئیت

تولید کننده لوله کاندوئیت | روش های تولید لوله کاندوئیت | قیمت لوله کاندوئیت

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

لوله کاندوئیت ،  یکی از قطعاتی که در لوله کشی های برق مورد استفاده قرار می گیرد، لوله فولادی یا لوله کاندوئیت می باشد. جنس این لوله ها از فلز(استیل، آلومینیوم،گالوانیزه) و یا غیر فلز(پلاستیک) است. این قسم از لوله ها به دلیل مقاومت بالا نسبت به گرما و استحکام زیادی که دارند گزینه مناسبی برای لوله کشی در محیط های باز و بسته صنعتی و کارگاهی هستند. این لوله با یک لایه گالوانیزه گرم به مقدار 60 تا 70 میکرون پوشیده شده تا از رطوبت و زنگ زدگی جلوگیری کند. شرکت پترو صنعت آنارام تولید کننده انواع کابل های فولادی و کاندوئیت در ضخامت های مختلف می باشد.

ویژگی لوله کاندوئیت

ویژگی لوله کاندوئیت ، همانطور که گفته شد یکی از مهمترین قطعاتی که در صنایع و پروژه های ساختمانی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، لوله کاندوئیت است. این لوله به دلیل استحکام بالا و نوع طراحی اش، از کابل ها و سیم هایی که در تاسیسات برقی ساختمان استفاده شده، محافظت می کند و در برابر نور خورشید، رطوبت، ضربه و گازهای خورنده مقاوم است. به همین دلیل در محیط های باز و بسته قابل استفاده است.

کاربرد لوله کاندوئیت

کاربرد لوله کاندوئیت ، لوله کاندوئیت یا لوله فولادی به دلیل منعطف بودن و قابلیت خم کاری در زوایای مختلف، در بسیاری از پروژه ها مثل پروژه های صنعتی و کارگاهی،نیروگاههای خورشیدی، بیمارستانی، صنعتی، سیستم دوربین های مدار بسته و دیگر پروژه ها قابل استفاده است. لوله کاندوئیت به صورت ضد آب هم تولید شده و در زیر آب هم کاربرد دارد. لوله های کاندوئیت دارای مدل های مختلفی می باشند و هر کدام کاربرد خاص خود را دارند که در ادامه به توضیح آنها می پردازیم.

لوله فولادی برق مشکی

لوله فولادی برق مشکی ، از این نوع لوله که به وسیله رنگ مقاوم می شود، در فضاهای داخلی بنا مانند بتن استفاده می شود.

لوله های فولادی گالوانیزه

لوله های فولادی گالوانیزه ، از این نوع لوله که در برابر خوردگی با مواد مقاوم مثل روی، از داخل و بیرون پوشیده می شود، زیر اندود گچی استفاده می شود.

لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ

لوله فولادی گالوانیزه عمقی داغ ، این نوع لوله در لوله کشی های لوکار و در محیط های بیرونی و در مواردی در مقابل خوردگی قرار دارند، کاربرد دارد.

انواع لوله های کاندوئیت

انواع لوله های کاندوئیت ، لوله های فولادی یا کاندوئیت با توجه به خواص فیزیکی و ضخامت آن دسته بندی می شوند. نوع فولادی که در ساخت این لوله ها استفاده می شود، زمینه های کاربردی آن را تعیین می کند. به همین خاطر جنس به کار رفته در تولید لوله های فولادی یا کاندوئیتی یکی از مهمترین مراحل طراحی و ساخت آن می باشد. لوله های کاندوئیت به دو دسته کاندوئیت فلزی و کاندوئیت غیر فلزی تقسیم می شود که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

لوله های کاندوئیت فلزی

لوله های کاندوئیت فلزی ، اغلب لوله های کاندوئیت فلزی از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و استیل هستند. این نوع از لوله های کاندوئیت گران تر از لوله های غیر فلزی می باشد به همین دلیل بیشتر در پروژه های صنعتی از آن استفاده می شود. لوله های کاندوئیت بر اساس خواص فیزیکی و ضخامت به انواع مختلفی تقسیم بندی می شوند و مصرف کننده با توجه به این موارد لوله کادوئیت مورد نظرش را انتخاب می کند. این لوله ها عبارتند از:

لوله فلزی الکتریکی ((EMT

لوله فلزی الکتریکیEMT  ، این نوع از لوله های کاندوئیت، لوله های فلزی با دیواره های نازک هستند که از آلومینیوم ساخته شده و با فولاد پوشیده شده است. از این نوع لوله در مناطق مرطوب و مکان هایی که امکان پوسیدگی و زنگ زدگی وجود دارد و هم چنین در مناطق مسکونی نیز استفاده نمی شود و بیشتر در ساختمان های تجاری کاربرد دارد.

کاندوئیت فلزی سفت و محکم RMC))

کاندوئیت فلزی سفت و محکم RMC ، این نوع از لوله دارای جداره ضخیمی بوده و جنس آن از آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و فولاد عایق شده می باشد. این لوله ها می توانند با دیواره های ضخیم تر هم ساخته شوند تا محافظی در برابر تداخلات مغناطیسی سیستم های سیم کشی باشد. همچنین با پوشش یک لایه گالوانیزه، پی وی سی یا برنز می توان لوله کاندوئیتی ساخت که در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی نیز مقاوم باشد.

لوله فلزی متوسط (IMC)

لوله فلزی متوسط IMC)) ، لوله فلزی متوسط اغلب از فولاد ساخته می شود و ضخامت آن مابین دو نوع قبلی است. یعنی از لوله کاندوئیت الکتریکی ضخیم تر و از لوله کاندوئیت سفت و محکم، نازک تر می باشد.

لوله فلزی منعطف  (FMC)

لوله فلزی منعطف  (FMC) ، مواد ساخته شده لوله فلزی منعطف از آلومینیوم می باشد و می توان به آن فرم داد. این نوع از کاندوئیت در مناطق خشک و هم چنین مکان هایی که انواع دیگر لوله کاندوئیت ها قابل استفاده نباشد، کاربرد دارد.

لوله های کاندوئیت غیر فلزی

لوله های کاندوئیت غیر فلزی ، جنس کاندوئیت های غیر فلزی از پلاستیک است. این دسته از کاندوئیت ها در مناطقی که نمی شود از کاندوئیت های فلزی استفاده کرد مانند بیمارستان ها یا مناطقی که با آب در تماس هستند، کاردبرد دارد. لوله کاندوئیت های غیر فلزی به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

کاندوئیت غیر فلزی سخت و محکم RNC))

کاندوئیت غیر فلزی سخت و محکم RNC)) ، این نوع از کاندوئیت یکی از سبک ترین و ارزان ترین کاندوئیت ها هستند. نصب و اتصال کاندوئیت های غیر فلزی بسیار راحت تر از کاندوئیت های فلزی می باشد.

لوله فلزی غیر الکتریکی (ENT)

لوله فلزی غیر الکتریکی (ENT) ، لوله کاندوئیت پلاستیکی دارای ضخامت کمی است و بدلیل انعطافی که دارد بدون ابزار خاصی قابل فرم دادن می باشد. نصب این نوع کاندوئیت بسیار آسان است به این دلیل که اگر برخوردی با مانعی داشته باشد قابل برش و جوش دادن است.

روش تولید انواع لوله های کاندوئیت

روش تولید انواع لوله های کاندوئیت ، لوله های کاندوئیت یا فولادی به روش های مختلفی تولید می شود که عبارتند از لوله درزدار   (welded pipe) و لوله بدون درز seamless))

لوله درزدار(welded)

لوله درزدار(welded)  ، در این روش تولید از ورق فولادی و جوشکاری استفاده می شود. به طوری که در ابتدا ورق های فولادی را به شکل لوله فرم می دهند و بعد از آن دو طرف لوله را به هم جوش می دهند.

لوله بدون درز((seamless

لوله بدون درز((seamless ، در این روش هیچ درزی روی لوله ها مشاهده نمی شود و از روش سنبه کاری چرخشی از شمش های گرد داغ شده استفاده می شود. به همین خاطر می توان گفت که استحکام لوله های تولید شده در این روش بسیار بیشتر است. از این نوع لوله در صنایع             پتروشیمی و نفت و گاز استفاده می شود.

انواع لوله کاندوئیت از نظر جنس

انواع لوله کاندوئیت از نظر جنس ، پوشش گالوانیزه از جنس ورق روی است و اجازه خوردگی به آن را نمی دهد. عملیات گالوانیزه کردن قطعات و سازه های فلزی به دلیل مقاومت در برابر خوردگی و تغییرات آب و هوایی انجام می شود.

لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه سرد

لوله ورق سیاه رنگ شده

لوله گالوانیزه گرم

لوله گالوانیزه گرم ، گالوانیزه گرم دو هدف دارد یکی محافظت در برابر خوردگی و دوم افزایش طول عمر گالوانیزه. هر چقدر ضخامت لوله بیشتر باشد، طول عمر گالوانیزه بیشتر خواهد بود. لوله های گالوانیزه گرم به دو صورت انجام می شود:

روش شرار دایزینگ

روش قوطه کردن داخل آب : در این روش اولین مرحله این است که لوله های گالوانیزه چربی گیری شوند و در وان محلول فلاکس با دمای 50 الی 60 درجه قوطه ور شوند. در مرحله بعد لوله ها در دمای 120 درجه خشک شده و سپس در وان فلز مذاب روی می روند و به مدت یک دقیقه در دمای 500 درجه باقی می مانند. بعد از آن از حوض خارج شده و با دمش بخار و هوا، روی آغشته شده از روی سطوح فلز پاک می شوند. بعد از آن برای جلوگیری از تشکیل شدن آلیاژ فلز روی و آهن، آن را وارد حوض آب سرد می کنند. از این روش برای قطعاتی مثل سیم، مفتول، اتصالات فولادی    و همینطور لوله ها استفاده می شود.

لوله گالوانیزه سرد

لوله گالوانیزه سرد ، این لوله به سه روش تهیه می شود:

روش گالوانیزه الکتریکی: با وارد کردن جریان مستقیم الکتریکی پوشش روی بر روی سطوح لوله فولادی که کاتد نام دارد، انجام می شود.

روش گالوانیزه الکتروس یا انرژی مکانیکی: از این روش برای قطعات کوچک استفاده می شود. در این روش قطعات با فلز مس پوشیده می شود و بعد از آن در بشکه ای که حاوی ذرات شیشه و پودر روی هستند، غلطیده می شود

روش گالوانیزه توسط رنگ های آغشته با روی

روش گالوانیزه توسط رنگ های آغشته با روی توسط قلم مو یا اسپری ، در این روش به وسیله قلم مو یا اسپری، روی را بر روی سطوح لوله فولادی می کشند.

 استانداردهای لوله فولادی

استانداردهای لوله فولادی ، مصرف کننده برای انتخاب و دسترسی به بهترین تجهیزات خود به یک سری استانداردها نیاز دارد در واقع یک نوع تفاهم مابین مصرف کننده و تولیدکننده تجهیزات ایجاد می کند. خواص مکانیکی، خواص فیزیکی و ترکیب شیمیایی در استانداردهای مختلف در سطح بین المللی ارائه شده اند.

 تولید کننده لوله کاندوئیت

تولید کننده لوله کاندوئیت ، شرکت پترو صنعت آنارام با بیش از 20 سال سابقه در زمینه تولید لوله های کاندوئیت و لوله های فولادی و محافظ کابل برق یکی از برترین تولید کننده های تولید لوله در ایران آماده خدمت رسانی و هم چنین اعلام همکاری با برترین صنایع کشور می باشد.

 

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search