پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
پروژکتور ضد انفجار

پروژکتور ضد انفجار چیست | قیمت پروژکتور ضد انفجار

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

پروژکتور های ضد انفجار چیست ؟ ، پروژکتورهای ضد انفجار در صنایعی مانند: نفت، گاز، پتروشیمی و کارخانه های الکل سازی که جزو صنایع حساس و مستعد انفجار هستند مورد استفاده قرار می گیرد.


کاربرد پروژکتور ضد انفجار چیست ؟


پروژکتور های ضد انفجار به عنوان نور افکن های های کوچک و هالوژن ها جایگزین شده است که مکان های صنعتی مثل کارخانجات، مکان های صنعتی خیلی بزرگ را با نور زیاد و روشن البته با کمترین میزان مصرف انرژی، یا ایجاد گرما استفاده می شود. ویژگی هایی مثل هزینه مناسب، قابلیت تعمیر داشتن، از ویژگی های مثبت این پروژکتور های ضد انفجار است.


ویژگی های پروژکتور ضد انفجار


1- دارای منبع نور مستقل بدون نیاز به هیچ گونه لامپی
2- دارای تاییدیه برای مقابله با انواع گاز ها، گرد و غبار موجود در هوا، مواد منفجره
3- قدرت نگهداری شارژ به مدت زمان طولانی 12 ساعت قدرت کامل و 24 ساعت نیمی از قدرت دستگاه


انواع پروژکتورهای ضد انفجار


پروژکتور بخار سدیم ضد انفجار
پروژکتور جیوه ضد انفجار
پروژکتور متال هالید ضد انفجار


مصارف پروژکتور ضد انفجار در کجاست؟


پروژکتورهای ضد انفجار مناسب برای مخازن گاز و نفت است. پروژکتورهای ضد انفجار در پالایشگاه ها و معادن زغال سنگ نیز کاربرد دارد. از دیگر مصارف پروژکتورهای ضد انفجار می توان به سکوهای حفاری، شناور در پایانه های نفتی اشاره کرد.
از پروژکتورهای ضد انفجار برای جایگزین کردن پمپ بنزین و ایستگاه ها ی سی ان جی و گاز مایع نیز استفاده می شود.
پروژکتورهای ضد انفجار در منابع دکل سازی کاربرد و مصرف دارند.


انواع پروژکتور ها


پروژکتور متال هالید


ساختمان این پروژکتور شبیه ساختمان لامپ بخار جیوه است . این لامپ دو جداره از کوارتز یا سرامیک ساخته شده است. دیواره های بیرونی این پروژکتور علاوه بر محافظت بیشتر وظیفه ی جلوگیری از پرتوهای فرابنفش را نیز دارد. یکی از عیب های این پروژکتور این است که شروع کار آن بسیار طولانی می باشد. برای خاموش کردن این پروژکتور نیاز هست که تا 3 دقیقه برای سرد شدن آن صبر کنید، از دیگر معایب چراغ ها این است که روشن و خاموش کردن آن می تواند در عمر آن تاثبر گذار باشد. از این نوع پروژکتور در میدان های ورزشی، نورپردازی ها نمای ساختمان های بزرگ استفاده می شود.

پروژکتورهای بخار سدیم

پروژکتورهای بخار سدیم به دلیل تفاوت در کارکردشان در فشار های متفاوت به دو گروه لامپ های بخار سدیم کم فشار و بخارسدیم پرفشار تقسیم می شوند. به دلیل اینکه اشعه این لامپ ها و فعل و انفعلات شیمیایی اش برای انسان ها ضرر دارد و سمی می باشد از این نوع پروژکتور در مکان های شلوغ مثل پارک ها،معابر شهری استفاده نمی شود. بلکه در معابر بین شهری و گذر گاه های مه آلود، مکان های پر گرد وغبار کاربرد دارند. ویژگی های پروژکتور بخار سدیم طول عمر کم ،تاخیر در زمان پاسخ گویی، داغ شدن خیلی زود هستند
طول عمر کم اولین و با اهمیت ترین معیار عمر این پروژکتور ها می باشند. تاخیر در زمان پاسخ گویی این پروژگتور ها 5 دقیقه زمان نیا دارند تا به حداکثر اندازه نور برسند.
طول عمر این پروژکتور ها بین یک تا دو سال است. از معایب این پروژکتور داغ شدن بیش از حد آن می باشد.

پروژکتور های ال ای دی

پروژکتور های ال ای دی به دلیل به روز بودن برتری داشتن نسبت به پروژکتور های متال هالید، جیوه و بخار سدیم جایگزین آن ها شده است. این نوع پروژکتورها دراستادیوم های ورزشی، ساختمان های بزرگ، کارخانه ها، انبارها، بیلبوردهای تبلیغاتی، سن تئاتر یا استیج اجرای کنسرت کاربرد های زیادی دارند. کاربرد دیگر این پروژکتور ها در زیبا سازی شهر است یعنی در مور پردازی های فروشگاه ها حتی مغازه های کوچیک هم استفاده می شود.


نام گذاری این نوع پروژکتور ها


در نام گذاری این پروژکتور به نوع لامپ ها توجه می کنند در پروژکتورهای متال هالید از لامپ متا هالید استفاده می کنند و پروژکتور های ال ای دیاز لامپ های ال ای دی استفاده می شود این نوع لامپ ها از نظر شکل و ظاهر وبدنه هیچ تفاوتی باهم ندارند.


برتری پروژکتور ال ای دی نسبت به سایر پروژکتورها در چیست؟


مصرف برق پروژکتورهای ال ای دی خیلی کم است.
طول عمر پروژکتورهای ال ای دی، از تمامی مدلهای قبلی پروژکتور بسیارطولانی تر است..
پروژکتور ال ای دی، به علت کوچک بودن وتولید گرمای بسیار کم، نیازی به خنک کننده ندارند.
پروژکتور های ال ای دی سریع روشن میشوند. بعد از روشن شدن نیازی به گرم شدن ندارند و در همان لحظه نورش کامل است. در صورت خاموش شدن نیاز نیست زمانی را منتظر بمانید تا خنک شوند و دوباره روشن شوند .
برخلاف بعضی از پروژکتورهای قدیمی، صدای به اصطلاح وِزوِزاز خود تولید نمی کند.
در ساختار ال ای دی ها، برخلاف لامپهای کم مصرف و متال هالید و بخار سدیم، مواد و گازهای سمی و خطرناک به کار نرفته است.
 اینکه ال ای دی ها مانند لامپهای کم مصرف، خطر انتشار اشعه ماورای بنفش در محیط را ندارند به همین علت برای سالن های تولید مواد غذایی، توصیه میشوند.


قیمت پروژکتور های ضد انفجار


قیمت پروژکتور های ضد انفجار بستگی به، نوع کارایی آن ها نوع موارد مصرفی دارد.

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search