پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
اتصالات سینی کابل برق

اتصالات نردبان کابل

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

اتصالات نردبان کابل ، اتصالات نردبان کابل از ورق های برش خورده ی فولاد و گالوانیزه گرم تولید می شوند. توجه داشته باشید که در تولید اتصالات نردبان کابل باید از کیفیت و ضخامت همان مواد اولیه ای که در ساخت نردبان کابل اصلی ساخته می شود ، استفاده کنید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با اتصالات نردبان کابل آشنا کنیم. 

نردبان کابل چیست؟

نردبان کابل بیشتر در مکان هایی استفاده می شود که سیم کشی های عمودی دارند . باید گفت اغلب جنس این نردبان کابل ها از فولاد ، گالوانیزه، آلومینیوم و استیل می باشد. برای پشتیبانی تعداد زیادی از کابل های سنگین در مسافت های طولانی از نردبان کابل استفاده می کنند. باید بگوییم که نردبان کابل ویژگی هایی مثل سرعت نصب بالا و عمر طولانی  دارد که این وسیله بسیار قدرتمند می باشد. کاربرد نردبان کابل در برق رسانی ساختمان ها ، مکان های صنعتی و سیستم های مخابراتی برای محافظت از کابل های برق روکش دار و توزیع توان برق است. در کل برای نظم بخشیدن و زیبایی سیم کشی های ساختمان ها به ویژه در مجتمع های بزرگ کاربرد دارد. نردبان کابل دارای اتصالاتی است که شامل زانویی نردبان کابل، سه راهی نردبان کابل، چهارراهی نردبان کابل، رایزر نردبان کابل، ردیوسر نردبان کابل و...می باشد. 

مزایای نردبان کابل

نردبان کابل هم دارای مزایای زیادی است که ما در این بخش مهم ترین آن ها را برای شما بیان کردیم :

*در مدل بدون درپوش نردبان کابل ، جریان هوای بیشتری وجود دارد که این عبور راحت جریان هوا به پایین آمدن دمای کابل های برق  در نردبان کمک می کند که این روش باعث  افزایش طول عمر کابل های برق می شود.  

*باید در کابل کشی روی نردبان ، کابل های برق را با بست محکم ببندید که روی نردبان کابل به راحتی انجام می شود. با بستن کابل ها دیگر نگران پرتاپ کابل ها به بیرون در اثر اتصال یا خطا نباشید . 

*فضای باز نردبان کابل این امکان را فراهم می کند تا کابل ها به راحتی ورود و خروج داشته باشند. 

*به دلیل گردش زیاد هوای اطراف کابل ها در نردبان کابل خبری از نم و رطوبت نیست. 

*در محیطی که محدودیت فضای نصب وجود دارد، در صورت استفاده از نردبان کابل می توان از زیر نیز به کابل های داخل نردبان دسترسی داشته باشید و عیب یابی راحت تر انجام شود.

* باید بگوییم که نردبان کابل هیچ محدودیتی برای محل نصب ندارد. 

 

*از آنجا که نردبان کابل دارای اتصالات مختص به خود است که بر روی بدنه خود نردبان کابل قرار می گیرند نیازی به اتصالات جانبی نیست این مسئله هزینه نصب و اتصالات نردبان کابل را کاهش می دهد. 

 

اتصالات نردبان کابل 

همانطور که در قسمت بالای مقاله گفتیم اتصالات نردبان کابل از ورق های گالوانیزه و برش خورده ی فولادی تولید می شود که برای جلوگیری از خسارت و صدمه به کابل های برق و تجهیزات کاربرد دارد.همچنین برای کابل کشی راحت سطح داخلی اتصالات نردبان کابل باید صاف باشد. تمام این اتصالات توسط دستگاه CNC  پانچ می شوند . دقت کنید برای سفارش اتصالات نردبان کابل باید حجم بار ، میزان ظرفیت اتصالات نردبان کابل، ارتفاع، طول ، عرض و همچنین ضخامت توجه کرد زیرا اتصالات نردبان کابل باید طوری ساخته شوند که بتوانند ظرفیت بار را داشته باشند. 

اجزای اتصالات نردبان کابل 

_زانوی نردبان کابل 

_سه راهی های نردبان کابل 

_ چهار راهی های نردبان کابل

_ تبدیل های نردبان کابل

_زانوهای عمودی نردبان کابل  

_در پوش  نردبان کابل 

 

زانویی نردبان کابل:

 زانویی نردبان کابل زمانی استفاده می شود که در زمان نصب نردبان کابل به محل یا قسمتی از سیم به شکل نبشی بوده و باید قطعه ای از نردبان کابل را به شکل زانویی 90 یا 45 درجه بسازند.  پس باید گفت که برای نصب سریع تر و راحت تر از زانویی نردبان کابل استفاده می شود. 

 

سه راهی و چهار راهی نردبان کابل

در موقعیت هایی که تقسیم کابل ها بر روی نردبان کابل به سه راه و یا چهار راه مختلف برسد باید  از سه راه نردبان کابل و یا چهار راه نردبان کابل استفاده کرد.

 

رابط نردبان کابل:

 

باید گفت در اکثر موارد رابط  جزء جدانشدنی و همیشگی نردبان کابل می باشد چرا که اتصال دهنده دو سینی کابل و نردبان کابل به یکدیگر است و بدون رابط  مقاومت  نردبان کابل کم می شود و به نوعی از حالت استاندارد خود خارج می شود. باید بگوییم که رابط نردبان کابل به دو نوع رابط بغل بند نردبان کابل و  رابط کف سینی نردبان کابل تقسیم می شود که هرکدام از این رابط ها در زمان و شرایط خاص استفاده می شود. در بعضی از مواقع برخی از نصب کنندگان نردبان کابل از رابط نردبان کابل استفاده نمی کنند و فقط به وسیله جوش به هم متصل می کنند که این روش استاندارد و اصولی نیست بهتر است که از رابط نردبان کابل استفاده کنید. 

 

تبدیل یا ردیوسر نردبان کابل:

این نوع تبدیل یا ردیوسر زمانی کاربرد دارد  که در مکان مورد نظر برای نصب نردبان کابل محدودیت فضا برای نصب وجود داشته باشد و عرض نردبان کابل نسبت به محل مورد نظر کم یا زیاد باشد که در این حالت از تبدیل نردبان کابل در عرض های مختلف استفاده می شود.

 

درب پوش نردبان کابل :

 

در موقعیت هایی که امکان آسیب از سطح بالایی نردبان کابل به کابل های برق وجود داشته باشد از درپوش یا درب نردبان کابل استفاده می شود تا از آسیب ها و صدمه های احتمالی وارده به سیم ها و کابل های برق جلوگیری شود. باید متذکر شویم که تمامی اتصالات نردبان کابل دارای درب پوش هستند. 

 

زانوهای عمودی نردبان کابل :

زانو های عمودی نردبان کابل  در قسمت هایی از مسیر کابل کشی استفاده میشود که اختلاف سطح بین مسیر کابل کشی وجود داشته باشد و توسط زانوهای عمودی بالارونده یا پایین رونده، کابل ها را به سمت سطح مورد نظر هدایت میکنند. 

باید بگوییم که بطور کلی نردبان کابل یکی از قوی ترین و محکم ترین محصولات برای محافظت از کابل‌ها محسوب می شوند که کارایی و مزایای زیادی دارد . 

 

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search