پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل گالوانیزه

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سینی کابل گالوانیزه ، یکی از پرمصرف ترین تاسیسات الکتریکی، سینی کابل های گالوانیزه هستند. سینی کابل های گالوانیزه جهت حفظ و نگهداری کابل و همچنین مرتب نمودن سیم کشی بسیار مورد استفاده می باشند.

در این مقاله قصد داریم شما را با انواع، کاربرد و تولید کنندگان سینی کابل گالوانیزه آشنا کنیم. 

سینی کابل گالوانیزه چیست؟

سینی کابل گالوانیزه ، وسیله ای است که جهت انتقال، هدایت کابل برق و همچنین محافظت از سیم و کابل، استفاده می شود. سینی کابل گالوانیزه اغلب از فلز آهن با روکش گالوانیزه یا روی تولید و مورد مصرف قرار می گیرد. گاهی سینی کابل ها از جنس آهن رنگ شده و پلاستیک نیز ساخته می شوند. سینی کابل هایی که با روکش گالوانیزه در بازار موجوداند، به دو صورت تولید می شوند :

سینی کابل گالوانیزه سرد: برای تولید سینی کابل گالوانیزه سرد، ورق گالوانیزه فابریک را برش و سوراخ می کنند و پس از خم کردن، آن را مورد مصرف قرار می دهند. 

سینی کابل گالوانیزه گرم: برای تولید این سینی کابل، ورق سیاه را پس از برش دادن، سوراخکاری و خم کردن، داخل ظرف اسید قرار داده و اسید شویی می کنند، و در مرحله بعدی گالوانیزاسیون را روی آن اعمال کرده و برای مصرف اماده می شود. 

سینی کابل های گالوانیزه، جهت زیبایی و مرتب نمودن کابل کشی ها در ساختمان بسیار کاربردی هستند. 

سینی کابل های pvc نوع جدیدی از سینی ها کابل هستند که اخیرا به بازار عرضه شده اند. این سینی کابل ها به دلیل داشتن ویژگی های خاص در تاسیسات برق مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع سینی کابل گالوانیزه

سینی کابل گالوانیزه در انواع مختلف و جنس های متفاوت تولید و در بازار عرضه می شود. در متن زیر قصد داریم به انواع آن اشاره کنیم:

سینی کابل گالوانیزه فابریک: برای انتقال و همچنین محافظت از کابل های برق و سیستم عبوری آن ها از نگهدارندهایی به نام سینی کابل استفاده می کنند. سینی کابل به انگلیسی cable tray  نامیده می شود. سینی های کابل از ورق های گالوانیزه یا جی آر پی، و یا استیل تولید می شوند. در سوله ها و پارکینگ ها از سینی کابل گالوانیزه فابریک استفاده می شود. 

سینی کابل رنگی پودری استاتیک: سینی کابل های رنگی پودری استاتیک ویژگی های زیادی دارند که یکی از آن ها پوشش با غلظت بالا، مقاومت بالا در برابر رطوبت، حرارت و اشعه uv خورشید می باشد. از این سینی کابل در مکان های باز استفاده می کنند. 

• سینی کابل آبکاری گرم: سینی کابل ها با آبکاری گرم ضد زنگ بوده و جهت استفاده در محیط های مرطوب و اسیدی مناسب می باشد. در مناطق مرطوب مانند شمال کشور از سینی کابل های آبکاری گرم استفاده می کنند، زیرا در برابر خوردگی و سایش مقاومت بالایی دارند. 

متعلقات سینی کابل گالوانیزه 

سینی کابل دارای لوازم و متعلقاتی است که در متن زیر به آن اشاره می کنیم:

• درب سینی کابل: جهت محافظت و همچنین جلوگیری از ورود حشرات و جوندگانی نظیر موش و قراردادن پوششی برای سینی کابل، درب سینی کابل کاربردی است. 

• رابط سینی کابل: برای متصل کردن دو سینی کابل به یک  دیگر از رابط سینی کابل استفاده می کنند. 

• زانویی سینی کابل، زانویی سینی کابل در جهت و زاویه های مختلف و همچنین به صورت افقی و عمودی تولید می شود. برای تغییر دادن مسیرکابل ها از زانویی سینی کابل استفاده می کنند. 

• لدر کابل ( نردبان کابل ): به منظور محافظت و نیز جا به جا کردن کابل های برق در ارتفاعات مختلف از لدر یا نردبان کابل استفاده می کنند. لدر سینی کابل در عرض های مختلفی تولید می شود. 

• چهارراهی سینی کابل: جهت تبدیل یک مسیر به سه مسیر و ادامه به مسیری دیگر از چهارراهی سینی کابل استفاده می شود. 

• سه راهی سینی کابل: برای تبدیل دو مسیر و ادامه به مسیر جدید به سه مسیر از سع راهی سینی کابل استفاده می کنند. 

• ساپورت سینی کابل: ساپورت سینی کابل دارای سه مدل زمینی، سقفی و دیواری می باشد که قابلیت تنظیم دارد. جهت نصب کردن سینی کابل روی سقف، دیوار و یا ارتفاع زیاد از زمین ساپورت سینی کابل کاربردی است.

• پیچ کله قارچی و مهره و واشر:  جهت نصب اجزای مختلف سینی کابل به یک دیگر از پیچ کله قارچی به همراه مهره و واشر سینی کابل استفاده می کنند.

کاربردهای سینی کابل گالوانیزه 

سینی کابل ها درتاسیسات الکتریکی کاربردهای بسیاری دارند. مهمترین کاربرد سینی کابل های گالوانیزه انتقال کابل های دربردارنده جریان برق و محافظت از کابل ها و امنیت سیم کشی ها است. سینی کابل ها قابلیت نصب روی دیوار، سقف و حتی زیر زمین دارند و می توانند در برابر رطوبت، سایش و خوردگی مقاومت بالایی داشته باشند. در بخش های زیرین سینی کابل سوراخ هایی وجود دارد که باعث می شود در صورت داغ شدن کابل ها، حرارات به صورت تدریجی تخلیه شود و از آتش سوزی و آسیب رسیدن به کابل جلوگیری  شود.

اندازه سینی کابل های گالوانیزه 

سینی کابل گالوانیزه در اندازه، عرض و ضخامت های متفاوت تولید و بازار عرضه می شود. سینی کابل های گالوانیزه در عرض های 100 تا 800 میلی متر ساخته می شوند. تولید سینی کابل با توجه به عرض سینی کابل، رابط و ساپورت سینی انجام می شود. 

به عنوان مثال: در سینی کابل با عرض 150 میلی متر تا 450 میلی متر، ضخامت ورق بایید 1.5 الی 1.25 باشد. هر قدری که ارتفاع سینی کابل بیشتر شود، ضخامت نیز بیشتر می شود. 

تولید کننده سینی کابل گالوانیزه 

تولید کننده سینی کابل گالوانیزه ، سیستم هایی را جهت پشتیبانی از کابل ها و سیم های برق و فناوری اطلاعات تولید می کنند. تولید کنندگان بسیاری هم در زمینه تولید سینی کابل گالوانیزه فعالیت می کنند. محصولات تولید کنندگان سینی کابل گالوانیزه در ساختمان سازی و پروژه هایی که سینی کابل در معرض دید قرار دارد،بیشتر مورد استفاده است. 

نتیجه گیری:

به طور کلی، سینی کابل گالوانیزه جهت انتقال و محافظت از کابل های برق مورد استفاده قرار می گیرد و دارای انواع مختلفی نیز می باشد. اگر به دنبال سینی کابل های با کیفیت و استاندارد هستید، می توانید جهت مشاوره و آگاهی  از سایر اطلاعات با مشاوران و کارشناسان فروش ما در تماس باشید.

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search