پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66

سی چنل چیست | کار سی چنل | قیمت سی چنل

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

سی چنل نگهدارنده و يا ساپورت كننده بست هاي دو تيكه ايست كه نگهداری لوله های انشعابات از قبيل لوله فاضلاب لوله های برق لوله هاي آب ، تاسيسات و نگهداری دستک سينی كابل با مهره فنردار مورد استفاده قرار ميگيرد سی چنل به علت مقاومت بسيار بالا در مقابل فشارهاي عمودی مصرف بسيار بالايي در انتقال تأسيسات و عبور ان ها به عهده دارد سي چنلهاي دو بل و يا دو قلو از دو سمت اين وظيفه را به عهده دارند و پيشروي كابل ها و لوله های انتقال وظيفه آنهاست.

 

 سی چنل چیست؟

سی چنل یا سی ریل یک قطعه بسیار مهم و کاربردی است که از آن برای نگهداشتن لوله های فولادی و کابل ها، لوله های فاضلاب و لوله های آب به کمک نگهدارنده های مخصوص و بست دو تیکه مخصوص خود استفاده می شود.

سی چنل ها به دو مدل سرد وگرم تقسیم می شوند.

سی چنل گرم قبل از استفاده و ارسالش برای کارایی به قسمت گالوانیزسیون می رود و آنجا از نظر کمی و کیفی مورد آزمایش قرار می گیرد.

البته این کار بخاطر این است که استقامت و مقاوت آن را می سنجند تا هیچ گونه مشکل فنی نداشته باشند.

نام های دیگر ریل های نگهدارنده لوله و کابل های برق 

1. سی چنل

2. یوچنل

3. سی ژل

4. ریل بست چنگالی است.

درکل چنل که در فارسی همان کانال است که بیشتر در بازار خرید وفروش به صورت انگلیسی بوده است چنگکی است دو تیکه کارآن نگهداشتن کابل هاست.

کار سی چنل چیست؟

برای مراقبت از کابل های استاندارد برق ،یکی از بهترین روش ها تجهیز کردن کابل و ساپورت آن برای بالا بردن انسجام و روال انتقال نیرو در خط های انتقال نیرو استفاده می شود.

درناسیسات ساختمان ها و آپارتمان ها ،مراکز خرید برای زیبایی نمای ساختمان و مرتب کردن انواع بست های کابل از سی چنل استفاده می شود.

چنل کابل یا سی جنل به ابزارهایی که از گالوانیزه آلومینیوم ساخته شده گفته می شود که هدف از تولید این سی چنل ها محافظت از سیم ها و کابل های است که نیروی برق را توزیع می کنند.

این کابلها از سلامت ماندن سیم های انتقال دهنده انرژی محافظت می کنند و مانع بی نظمی و پخش شدنشان می شوند.

بیشتر این سی چنل ها برای سیم کشی روباز استفاده می شود. مثلا مهار کردن انواع لوله های برق که از نوع فلزی می باشند.

کارایی سی چنل ها

سی چنل ها بخاطر مقاومت و استقامت بالایی که در مقابل فشار های عمومی دارند در تاسیسات ها استفاده بالایی دارند

قیمت سی چنل ها 

سی چنل های گرم قبل ازارسال اول به قسمت گالوانیزاسیون می روند تا از لحاظ کیفی و کمی مورد آزمایش قرار بگیرند تا استقامت ورق مقاومت آن ها سنجیده شود تا هیچ مشکلی نداشته باشند بعد از آزمایش و کنترل فنی محاسبه قیمت براساس وزن تقریبی ومقدار روی یری با قیمت روز حساب می شوند.

سی چنل هنگهدارنده و یاساپورت کننده بست های دو تیکه است که وظیفه نگهداری لوله های انشعابات از قبیل لوله های فاضلاب ، لوله های برق ، برعهده دارد.

سی چنل ها بیشتر به صورت 2متری ، 3متری تولید می شود .

ضخامت 

ضخامت سی چنل ها بیشتر یک میل ،25/1 ، 5/1، 5/2 میلیمتر است.

همانطور که در چند پاراگراف قبل گفتیم سی چنل ها به دوسته سی چنل گرم و سرد تقسیم می شوند که در این پاراگراف بیشتر راجع به سی چنل گرم توضیح خواهیم داد .

سی چنل گرم خود به دوسته تقسیم می شود:

اول:سی چنل گالوانیزه بدون پانچ

دوم:سی چنل گالوانیزه گرم پنج دار است.

به منظور جلوگیری از زنگ زدگی بیرون  و داخل کابل ها از ورق گالوانیزه گرم استفاده می شود.

سخن آخر

کارایی این سی چنل ها در تاسیسات ساختمان ها برای محافظت از کابل های برق، لوله های فاضلاب، لوله های آب است. انواع شرکت های صنعتی داخلی تمام این سی چنل های سرد و گرم را دارا هستند. 

 

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33944363
 021-33949828

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search