پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66

لوله سیاه

لوله سیاه ، لوله هایی هستند که از اکسید آهن تشکیل شده اند و به رنگ تیره تولید می شوند. لوله سیاه عموماً جهت استفاده در خطوط گاز در نظر گرفته می شود. از دیگر کاربردهای لوله سیاه میتوان به اتصال دستگاه ها در خطوط عرضه اشاره نمود. لوله سیاه به صورت استوانه بلند و توخالی تولید می شود به نحوی که دو سر لوله به صورت دایره و باز می باشد. لوله سیاه بر خلاف لوله گالوانیزه که با لایه ای از فلز پوشانده شده است، هیچ پوششی ندارد. لوله سیاه به دو دسته درز دار و بی درز تقسیم بندی می شود. لوله سیاه به دلیل ترکیب سبک کم فولاد، موجب مقاومت در برابر خوردگی نسبت به لوله کشی آهنی می باشد.
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه سبک

تفاوت لوله سیاه و لوله گالوانیزه

تفاوتی که میان لوله سیاه و لوله گالوانیزه وجود دارد در نحوه طراحی و اهداف طراحی میباشد. لوله سیاه از فولاد و لوله گالوانیزه از روی پوشیده شده است. لوله سیاه از لحاظ قیمت، نسبت به لوله گالوانیزه ارزانتر میباشد. هدف از طراحی و تولید لوله سیاه، استفاده در خطوط گاز و هدف از لوله گالوانیزه می تواند جهت استفاده از خطوط آب تولید گردد. به این دلیل که لوله سیاه در برخورد با آب زنگ زده و لوله گالوانیزه در برخورد با گاز، به دلیل پوشش روی، به حالت پوسته پوسته در می آید. لوله سیاه دارای پوشش نازکی
است که در شرایط خاصی زنگ میزند.

کاربرد لوله سیاه
از کاربردهای لوله سیاه میتوان به انتقال مایعات، ساخت مصنوعات، ساخت سازه فلزی، تولید پروفیلهای قوطی و موارد دیگر اشاره نمود. لوله سیاه در زمینه هایی از جمله صنایع گاز، ساخت نیروگاه و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.

مراحل تولید لوله سیاه درزدار

لوله سیاه درزدار دارای مراحلی میباشد که شامل برش و آماده شدن نوار ورق در اندازه های مشخص، مبدل کردن ورق به لوله، جوشکاری کردن درز لوله، براده برداری کردن از سطوح جوش، تقسیم کردن لوله تولیدی به چند شاخه به صورت مساوی، قاب گیری و صاف کردن لوله تولیدی، کنترل کیفیت لوله تولیدی و بازرسی لوله می باشد. به طور کلی مراحل تولید لوله سیاه درزدار شامل برش ورق ها، شکل دهی به ورقها، جوشکاری و غلطک می باشد. لوله سیاه درزدار از فلزاتی مانند فولاد، چدن، فولاد آلیاژی، آلومینیوم، استنلس استیل و مس تولید می شود.
 
کاربرد لوله سیاه درزدار
لوله سیاه درزدار دارای انواع مختلفی از لحاظ جوشکاری میباشد که شامل لوله درزدار با جوش های ERW، SAW، EFW، اسپیرال یا مارپیچ، ماهیچه و موارد دیگر می باشد. از لوله سیاه درزدار در کارخانه های تولید لوله مانند لوله سازی ساوه، سدید، جهان، کالوب، اسپیرال و موارد دیگر استفاده می شود. به طور کلی از لوله سیاه درزدار جهت گاز رسانی در مناطق مختلف شهری و داخل ساختمان استفاده می شود.
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه سبک

لوله سیاه بدون درز

لوله سیاه بدون درز، که به صورت سیمی لس نیز بیان می شود با لوله های درزدار متفاوت می باشد. در مراحل تولید لوله سیاه بدون درز یا لوله های مانیسمان، از روش های جوش فلزات استفاده نمی گردد و ماده اولیه لوله سیاه بی درز با لوله های دیگر متفاوت می باشد. لوله سیاه بدون درز از قطعات فولادی به صورت یک تکه ای ساخته می شود که دارای درز جوش نمی باشد. با توجه به عدم وجود درز جوش و تولید در قطرهای پایین، استحکام لوله سیاه بدون درز زیاد می باشد. نام دیگر لوله سیاه بدون درز، لوله های
مانسمان می باشد که گرفته شده از نام آلمانی سازنده لوله سیاه بدون درز می باشد.
مراحل تولید لوله سیاه بدون درز

لوله سیاه بی درز یا لوله های مانیسمان، دارای مراحلی جهت تولید می باشند که با مراحل تولید لوله سیاه درزدار متفاوت می باشد. مراحل تولید لوله سیاه بی درز شامل حرارت مقاطع فولادی، کشش، غلطک، عبور دادن از زره و نیروهای گریز از مرکز می باشد. لوله سیاه بی درز در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لوله ها یکنواختی بیشتری به همراه دارد و به دلیل عدم
جوش در صنعت های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.
روشهای تولید لوله سیاه بدون درز
جهت تولید لوله سیاه بدون درز از روشهای مختلفی از جمله استفاده از مندرل، آهنگری، تزریق در قالب فلزی، ریخته گری دقیق و آهنگری همراه با جوشکاری استفاده می شود.

لوله سیاه سبک

لوله سیاه سبک در ضخامت ها و وزن های مختلفی تولید می شود. موارد مصرف لوله سیاه سبک، اتصالات درزدار و اتصالات مانیسمان می باشد. لوله سیاه سبک که با عنوان لوله مبلی نیز مطرح می شود، به دلیل مقاومت بالا، در صنایع مبلمان، صندلی، خودروسازی، کانکس، دوچرخه سواری، لوازم خانگی و کانتینر مورد استفاده قرار میگیرد. ویژگی بارز لوله سیاه سبک شامل جوش پذیری، فرم پذیری در فرآیندهای کشش و خم کاری، ابعاد مطلوب قطر و زخامت، قابلیت کشش سرد، قابلیت آبکاری و کیفیت سطحی مطلوب می باشد.
لوله گالوانیزه سبک
لوله گالوانیزه سبک

لوله سیاه سنگین

لوله سیاه سنگین، عنوانی است که به انواع لوله سیاه درزدار نسبت داده می شود. لوله سیاه درزدار یا سنگین در صنایع مختلفی مانند حصار، حفاظ، داربست و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرد. لوله سیاه سنگین به دو دسته لوله تست شده و لوله تست مردود تقسیم بندی میشوند که جهت شناسایی نشتی و عدم نشتی لوله سیاه در نظر گرفته می شوند.

قیمت لوله سیاه

قیمت لوله سیاه به عوامل متعددی بستگی دارد. یکی از مهمترین عوامل در قیمت لوله سیاه، نوع لوله سیاه می باشد که به صورت بی درز و درزدار تولید می گردد. سایز لوله سیاه، قطر لوله سیاه، ضخامت لوله سیاه و وزن لوله سیاه از عوامل دیگر موثر بر قیمت لوله سیاه می باشد. لوله سیاه درزدار به صورت ورق فولادی رول شده همراه با درز جوش طراحی و تولید می شود. لوله سیاه درزدار نسبت به لوله سیاه بی درز یا مانیسمان، از لحاظ قیمت پایین تر می باشد. ضخامت های مختلف لوله سیاه درزدار با توجه به کاربرد متفاوتی که در صنایع دارد مختلف است و جهت آب رسانی و گاز رسانی مورد استفاده قرار می گیرد. عواملی مانند ضخامت و سایز لوله سیاه درزدار، در افزایش و کاهش قیمت لوله سیاه تأثیر بسزایی ایفا می کند.
لوله سیاه ساوه
کارخانه های نورد و پروفیل ساوره در زمینه تولید انواع لوله های سیاه و پروفیل های فولادی فعالیت تخصصی می نماید. از محصولات شرکت ساوه میتوان به تولیدات لوله های گلخانه ای، لوله های مبلی، لوله گالوانیزه برق، لوله گالوانیزه سبک، لوله گالوانیزه سنگین، لوله روغنی و انواع لوله سیاه اشاره نمود.
لوله گالوانیزه سبک

اطلاعات تماس

لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
021-36057432
021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search