پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
لوله گالوانیزه

لوله گالوانیزه | لوله گالوانیزه چیست | قیمت لوله گالوانیزه

امتیاز کاربران

ستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعالستاره فعال
 

لوله گالوانیزه ، گالوانیزه ، فلزات آسیب‌ پذیر، برای جلوگیری ‌از آسیب و خوردگی به نوعی پوشش نیازمند است. این نوع پوشش از جنس روی و ترکیباتی از آهن تشکیل می شود که به آن گالوانیزه می گویند. استفاده از این فلزات در صنعت آهن و فولاد انکارناپذیر است. این ورق آهنی، حتی درصورت شکستگی هم از زنگ زدن محفوظ می ماند. این فلز، برای‌ نخستین بار درسال ۱۳۴۲استفاده شد و درسال ۱۸۳۷به ثبت رسید.


گالوانیزه گرم ( لوله گالوانیزه گرم) فلزی اسپری و الکتروگالوانیزه از انواع روش‌های تولید این محصول هستند. اما بطورکلی این لوله‌ها به دو دسته‌ آهنی و فولادی تقسیم می شوند.
 لوله های آهنی یا لوله‌های با درز که با دو وزن سبک و متوسط تولید می‌ شوند. این لوله‌ها با آهن سفید نورد تولید شده و به فلزروی مذاب آغشته می شوند.
 لوله‌های  فولادی برای تخلیه فاضلاب و تهویه کاربرد دارند. این لوله ‌ها برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی‌ها و زنگ زدگی‌ها با فلز نرم تولید می‌شوند و آن‌ها را درحمامی  پرشده از روی  مذاب شده غوطه ور می‌ کنند.


چند فاکتور برای شناخت لوله گالوانیزه ی سرد و گرم :

 
لوله‌های گالوانیزه سرد، در دمای پایین‌تری با روی آغشته می شوند. این لوله در زیرخاک تا حداکثر ۴سال و در روی خاک به صورت مرطوب تا ۵سال و در سطح خاک و جایی که آفتاب بر آن بتابد نهایتا تا ۸سال توانایی مقاومت دارند. لوله‌های گالوانیزه گرم در دمای ۴۲۰درجه سانتی گراد آب‌دیده شده و درنتیجه مقاومت بیشتری نسبت به نوع سرد این فلز از خود نشان می دهد.
عمراین لوله ها ۲۵ تا۳۰ سال است.


 مواردی که می توان از لوله‌های گالوانیزه در آن‌ها استفاده کرد:


لوله‌های گلخانه‌ای
انتقال آب ساختمان‌ها
لوله‌های برق

بطور کلی تمام مراحلی که برای شکل گیری گالوانیزه انجام‌ می ‌شود به این صورت است:


1.    ابتدا پاکسازی و چربی زدایی سطح  قطعه
2.    پاکسازی زنگ زدگی از سطح
3.    تمیز کردن قطعه
4.    شناور سازی درمحلول
5.    گرم کردن اولیه قطعه
6.    غوطه وری در روی مذاب
7.    خنک کردن قطعه با آب
8.    چک کیفیت محصول
9.    پاکسازی روی از قطعه ی بی کیفیت و معیوب
10.    ذخیره و نگهداری در انبار


چسبندگی سطح قطعه:


چسبندگی لوله‌های گالوانیزه گرم باید درحدی باشد که پوسته پوسته، شکستگی و جدایی در آن‌ها ایجاد نشود. خم کردن این لوله‌ها یا شکل دادن به آن‌ها، بجز صاف کردن بعد از گالوانیزه و حرارت دهی، جزو مراحل ساخت محسوب نمی‌ شوند.
گرم کردن فولادهای عظیم و خاص، به هنگام حرارت دهی و گالوانیزه شدن، ضخامتی بیشتر ازحالت طبیعی ایجاد خواهد کرد و این حالت تحت کنترل متخصصین و مجریان این عملیات نخواهد بود و این اتفاق حاصل از زمان غوطه وری بالا و ترکیب شیمیایی فولاد است.


ورق سیاه یا ورق گالوانیزه:

•    بالابردن مقاومت وجلو گیری از خوردگی‌ فلز
•    پوشش کنترل شده و مقاوم که از تجزیه شدن، پوسته پوسته شدن و ایجاد براده در زمان برش قطعه جلوگیری کند‌.
•    توانایی مقاوم بودن ورق‌ها
•    این محصول سازگار با حرارت و قابل استفاده در جوشکاری است‌.
•    رنگ پذیر، مقاوم در برابر خوردگی با رنگ
•    این ورق از پوسته پوسته شدن رنگ بر سطح قطعه جلوگیری میکند.

از این اهن آلات در تولید لوله بخاری، انواع کابینت‌ها، شیروانی‌ها و هرجا که امکان خوردگی و زنگ زدگی آهن آلات وجود دارد استفاده می‌ شود.

پوشش متشکل از این طرق به علت یک ساختار خاص متالوژیکی، مقاومت مناسب و بالایی در برابر آسیب‌های مکانیکی، استهلاک سایشی و خورده شدن آن‌ها دارد.
این پوشش‌ها به صورت اتوماتیک جذب فلز شده و بصورت یک حائل عمل می‌کند. به همین علت توانایی حفاظت از سطح قطعه را در برابر آسیب‌ها و صدمات محیطی را به عهده دارد.
خورده شدن آهن و فلز درمجاورت  اکسیژن، آب، رطوبت و سایر عناصر آسیب زننده و خورنده در محیط، که بر سطح قطعه های فلزی نفوذ می‌ کنند، شدید‌تر شده و حباب ‌های هوا که از اکسید شدن به وجود آمده را گسترش داده و زمانی که این حباب‌ها می ترکند، آثار اکسید شدن و زنگ زدگی بر سطح قطعه کاملا آشکار می شود که آثار اسیب دیدگی نیاز به ترمیم و جایگزینی دارد. تنها راه حل این مشکل گالوانیزه سازی است، که از آلیاژ آهن و روی ایجاد می گردد. برای حفاظت از لوله‌های گالوانیزه شده و آسانی در شناسایی آن‌ها، بر روی این لوله‌ها درپوش های پلاستیکی وصل می شود. برای ساخت لوله‌های گالوانیزه‌ سرد، لوله‌ها و قطعات را در مواد آبی الکترولیز می‌ کنند.


از ویژگی‌های لوله های گالوانیزه شده این است که در ساختار ساختمان‌ها به فراوانی ازآن‌ها استفاده می شود. این لوله‌ها کاملا قابل بازیافت بوده و به دلیل همین ویژگی بسیار مورد استفاده قرارمی‌ گیرند. این لوله‌ها برای انتقال حرارت، آب و گازبسیار مناسب دیده شده‌ است. فلزات سنگینی که در آب وجود دارند باعث ایجاد خوردگی در فولاد و لوله‌های فولادی و ایجاد بیماری در بدن انسان و به خطر انداختن سلامتی انسان به صورت جدی خواهد بود. به همین علت استفاده از این محصولات در صنایع مربوط به آب بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.
لوله‌های گالوانیزه از آهن سفید نورد ساخته شده و توسط دستگاه‌های جوش از قسمت درز‌ها به یکدیگر جوش داده می شوند. سپس این لوله‌ها ( لوله های گالوانیزه ) را درون ظرف‌های بزرگ روی مذاب شده فرو می‌ برند و دراین فلز مذاب غوطه ور می‌ کنند. بلندی و طول این لوله‌ها ۶ متراست. قطر این لوله‌ها با اینچ محاسبه می شود و از ۱اینچ تا ۸ اینچ اندازه‌های متفاوتی خواهند داشت.


نکته : آلیاژ این لوله‌ها ( لوله های گالوانیزه ) در اثر حرارت باعث ایجاد دود غلیظ و سفیدی خواهد شد که محیط را به شدت آلوده میکند. بنابراین از اتصال این لوله‌ها به وسیله‌ جوشکاری خودداری کنید. زیرا این دود سفید و غلیظ درصورت تنفس باعث ایجاد مسمویت خواهد شد و به شش‌ها و دستگاه تنفس آسیب می رساند.

برای اطلاع از آخرین قیمت لوله گالوانیزه ، قیمت لوله گالوانیزه 4 اینچ ، قیمت لوله گالوانیزه دست دوم ، قیمت لوله گالوانیزه گرم ، قیمت لوله گالوانیزه سرد با ما تماس بگیرید.

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search