پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
کابل توزیع گرد

کابل توزیع گرد

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابل توزیع گرد، هادی های کابل توزیع گرد همانند هادی های کابل سکتور دارای خواص ضریب پرکنندگی، ضریب فشردگی و ... میباشند. تداخل الکترو مغناطیسی (EMI)  هر دو نوع منابع داخلی و خارجی را شامل میشود.حفاظت در برابر تداخل الکترو مغناطیسی داخلی متغیر بوده و کاملا به ساختار کابل وابسته است.

در کابل تختی که شیلددار است، به این دلیل که خود شیلد تمایل به گرد شدن دارد و مانع حفظ ساختار تخت در کابل میشود، محافظت کابل تخت در برابر تداخل الکترو مغناطیسی سخت میشود اما در کابل های گرد تمایل شیلد به گرد شدن محافظت بیشتری در مقابل تداخل الکترومغناطیسی خارجی ایجاد میکند.

چهار نوع تنش مکانیکی اصلی که ممکن است در کابلها ایجاد شود شامل خمش ، پیچش ، نوسان ، و خمش به صورت S است. کابل های گرد به دلیل توانایی حرکت همزمان در محورهای مختلف میتوانند همه تنش ها را تحمل کنند.

در کاربردهای خاص ، کابل های توزیع گرد میتوانند ۳۰ میلیون بار خمش را پیش از نیاز به تعویض تحمل کنند. 

بسیاری از انواع مواد  pvc  یا PTFE   که در کابل های گرد استفاده میشوند امکان مقاومت در برابر بسیاری از عوامل تنش زای محیطی را به همراه حفظ انعطاف پذیری کابل دارند. کابل های تختی که با مواد سیلیکون اکسترود می شوند میتوانند دمای بالا تحمل کنند اما ، سیلیکون مواد نرم تری است و مقاومت آن در برابر سایش و اصطکاک مناسب نیست و استفاده از آنها احتمال آسیب دیدن هادی داخل کابل را به همراه دارد.

طراحی کابل های گرد بر اساس حداکثر فضا در حداقل سطح مقطع لازم است. این موضوع باعث میشود کابل های گرد برای بیشتر تابلوها یا ورودی دستگاه ها جا خور مناسبی داشته باشند اما با توجه به شکل چهار گوش کابل تخت در ورودیهای گرد ممکن است مشکل تغییر شکل در کابل رخ دهد.

فاکتور فضا کابل تخت بسیار مهم است و دایره برای کارکردن بهتر عمل می کند. برای مثال ایجاد سوراخ دایره ای با مته عملا” آسان تر از ایجاد یک برش مستطیل شکل است اما کابل های تخت را می توان به صورت کاملا” چسبیده روی هم قرار داد و به این شکل فضای کمتری نسبت به کابل های گرد میگیرند.

همچنین در کابل های تخت لازم است عملیات توزیع یکنواخت وزن و ایجاد تعادل به دقت انجام شود تا از یکنواختی حرکت آن مطمئن شد.این موضوع در مورد کابل های گرد تنها وقتی لازم است که بخواهیم آنها را در مسیر کابل کشی زنجیری نصب کنیم. در کابل های گرد برای اطمینان از هم مرکزیت تنها پرکننده ها و یا نوار استفاده میشود.

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search