پترو صنعت آنارام
لاله زار- ساختمان بوشهری-طبقه دوم- پ 66
کابل فشار متوسط

کابل فشار متوسط

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

کابل فشار متوسط ، کابل های فشار متوسط یا کابل قدرت MV انرژی الکتریکی تک فاز و یا سه فاز را در سیستم های با ولتاژ نامی 6 تا 30 کیلو ولت و در پست های خطوط برق توزیع می کند. از کابل فشار متوسط میتوان در شبکه های عمومی و صنعتی، تاسیسات داخلی و خارجی و به شکل دفن در زمین و یا داخل کانال استفاده کرد.

ساختار كابل هاي فشار متوسط

کابل های فشار عایق XLPE و هادی مس و یا آلومینیومی دارند که در سطح ولتاژ 1 تا 36 کیلو ولت کار میکنند.کاربرد این کابلها در مناطق شهری و صنعتی گسترده است. کابل های فشار متوسط براساس استاندارد IEC و یا جایگزین های BS و VDE تولید میشوند.

در کابل های فشار متوسط ، سطح هادی بخصوص هادی های تابیده صاف نیست و در صورت عدم استفاده از لایه نیمه هادی ، بین عایق و هادی فاصله افتاده و باعث عدم یکنواختی میدان در بین عایق و هادی شده و ایجاد جرقه میکند. با استفاده از لایه نیمه هادی  سبب ایجاد یک سطح کاملا صاف بین عایق و هادی شده و سطح میدان الکتریکی روی آن یکنواخت میشود. ضخامت لایه نیمه هادی کمتر از ۱/۰ میلیمتر و رنگ آن سیاه می باشد. این لایه در کابل های فشار متوسط و تا ۳۶ KV به کار برده میشود.

 

استاندارد هاي مرتبط

اين استانداردها در واقع حداقل نيازمنديهاي الكتريكي ، مكانيكي و حرارتي مربوط به كابل ها را بیان میکند. در برخي از اين استانداردها حداقل نيازمنديهاي ساخت و تست و در برخي ديگر فقط به حداقل نيازمنديهاي تست تعریف شده است كه براي رسيدن به اين نيازمنديهاي تست  باید به کیفیت ساخت بسیار توجه کرد.

 

 

IEC 60502-2

POWER CABLES WITH EXTRUDED INSULATION AND THEIR ACCESSORIES FOR RATED VOLTAGES FROM 1 KV (UM=1,2 KV) UP TO 30 KV (UM=36 KV) – PART 2: CABLES FOR RATED VOLTAGES FROM 6 KV ( UM=7,2 KV) UP TO 30 KV (UM = 36 KV )

 

 

BS 6622

SPECIFICATION FOR CABLES WITH EXTRUDED CROSS-LINKED POLYETHYLENE OR ETHYLENE PROPYLENE RUBBER INSULATION FOR RATED VOLTAGES FROM 3.8/6.6 KV UP TO 19/33 KV

 

 

VDE 0276 P620

POWER CABLES PART 620: DISTRIBUTION CABLES WITH EXTRUDED INSULATION FOR NOMINAL VOLTAGES FROM 3,6/6 (7,2) KV TO 28/8/36 (52) KV

 

logo.png
آدس : تهران، لاله زار، خیابان لاله زار جنوبی ساختمان بوشهری، طبقه ی دوم ، لاین وسط ، پلاک 66
شماره های تماس:
021-33986672
 021-36057432

طراحی سایت و خدمات سئو توسط تیم سئو سئو هاما

Search